Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamp 0.39in.-0.63in. (10mm-16mm) - Pack of 10 - MMCLAMP-WG-16HT
Part Number: MISMMCLAMP-WG-16HT
Your Price:
Write a Review
UPC:
8.1158E+11
Availability:
Special order
MPN:
MMCLAMP-WG-16HT
Photo - Primary
Product Information
Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamps are a simple and effective solution to all your hose and coupler clamping needs. This xx-xx high-torque worm gear clamp is made from stainless steel to weather any environment and ensure a tight seal for years to come. Our high-torque worm gear clamps are also available in a wide variety of other sizes to suit everything from vacuum lines to intake pipes. Like all Mishimoto products, this 0.39" - 0.63" (10mm - 16mm) high-torque worm gear clamp is backed by our Mishimoto Lifetime Warranty.