Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamp 0.43in.-0.79in. (11mm-20mm) - Pack of 10 - MMCLAMP-WG-20HT
Part Number: MISMMCLAMP-WG-20HT
Your Price:
Write a Review
UPC:
8.1158E+11
Availability:
Regularly stocked product
MPN:
MMCLAMP-WG-20HT
Photo - Primary
Product Information
Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamps are a simple and effective solution to all your hose and coupler clamping needs. This xx-xx high-torque worm gear clamp is made from stainless steel to weather any environment and ensure a tight seal for years to come. Our high-torque worm gear clamps are also available in a wide variety of other sizes to suit everything from vacuum lines to intake pipes. Like all Mishimoto products, this 0.43" - 0.79" (11mm - 20mm) high-torque worm gear clamp is backed by our Mishimoto Lifetime Warranty.