Mishimoto Universal 10in. Heavy-Duty Oil Cooler Fan Shroud - Micro Wrinkle Black - MMFS-HDOC-10
Part Number: MISMMFS-HDOC-10
Your Price:
Write a Review
UPC:
8.40198E+11
Availability:
Special order
MPN:
MMFS-HDOC-10
Photo - Primary
Product Information
Add some extra cooling power to your 10” or 17” Mishimoto Bar-and-Plate Fluid Coolers with a Heavy-Duty Bar-and-Plate Fluid Cooler Fan Shroud. Our robust shrouds are constructed from steel to securely mount a single or pair of Mishimoto 8” Slim Electric Fans, each capable of pushing 600 CFM of airflow for maximum cooling. Our Heavy-Duty Bar-and-Plate Fluid Cooler Fan Shrouds are finished in a micro-wrinkle black powder coat and, like all of our products, include the Mishimoto Lifetime Warranty.