Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamp 2.83in.-3.74in. (72mm-95mm) - Pack of 2 - MMCLAMP-WG-95HT
Part Number: MISMMCLAMP-WG-95HT
Your Price:
Write a Review
UPC:
8.1158E+11
Availability:
Regularly stocked product
MPN:
MMCLAMP-WG-95HT
User 9
Product Information
Mishimoto High-Torque Worm Gear Clamps are a simple and effective solution to all your hose and coupler clamping needs. This xx-xx high-torque worm gear clamp is made from stainless steel to weather any environment and ensure a tight seal for years to come. Our high-torque worm gear clamps are also available in a wide variety of other sizes to suit everything from vacuum lines to intake pipes. Like all Mishimoto products, this 2.83" - 3.74" (72mm - 95mm) high-torque worm gear clamp is backed by our Mishimoto Lifetime Warranty.